ANANASLI PASTA29 Mart Doğum Günü Pastam

Bu benim yaptığım 3. şeker hamurlu pasta. Son 3 aydır şeker hamurlu pastalara merak saldım.

Tarifine gelince:

Pandispanyasını, hünerli bayanların nişastalı kakaolu pandispanya tarifi ni kullanarak yaptım. Fakat 24 cm lik kalıp için o tarifin 1.5 katını yaptım ki rahatça 3 e bölebileyim. Bir gün önceden yaptığım pandispanyayı önce 3 kata ayırdım. 1 kutu Ananas konservesinin suyuyla pandispanyanın katlarını ıslattım. Ananasları küp küp doğradım. İlk katı ananas suyuyla ıslattıktan sonra pastacı kreması koydum üzerine damla çikolata ve ananasları dizip ikinci kata geçtim. aynı şekilde ikinci kattan sonra 3. katı koydum. Bu katıda ıslatıp kremayla sıvadım ve buzdolabına kaldırdım. Bu arada şeker hamurumu yoğurup yumuşattım ve oğlumla birlikte süsledik. Pastamız hazır, tadıda harika olmuştu….

Advertisements

2 Comments (+add yours?)

 1. yemek
  Apr 01, 2009 @ 13:05:00

  Merhaba,yemekgezegeni’ne üye olmayı kabul etmenizle birlikte mail adresinizesitemizin banner kodu gönderilmiş, ve üyeliğinizin tamamlanması,içeriklerinizin yemekgezegeni’nde görüntülenmesi için banner kodunusayfanıza eklemeniz beklenmektedir. Sevgiler,

  Reply

 2. hunerlibayanlar
  Apr 01, 2009 @ 13:38:00

  Merhaba Zeynep;Öncelikle blogun hayırlı olsun.Hep güzel paylaşımlar yaşamanı dilerim.Pastanda çok şık duruyor, ellerine sağlık.Harf kalıbını pasta malzemeleri satan dükkanlardan alabilirsin. Pastamalzemeleri.com da yada eminönündeki dükkanlarda bulunuyor.Şimdiden kolay gelsin sana yapacağın kurabiyelerde 🙂Sevgilerimle..

  Reply

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: